Kehittämistoiminta


Kehittämishankkeet

Salon seudun ammattiopistossa toteutetaan erilaisia hankkeita, joiden tavoitteena on kehittää toimintaamme sekä vahvistaa alueen yritysten ja organisaatioiden osaamista ja kilpailukykyä. Hankkeiden kautta ammattiopisto toimii aluekehittäjänä ja aktiivisena verkostokumppanina.

Alla esitellään ne hankkeet, joissa ammattiopisto on mukana yhdessä verkostotoimijoiden ja työelämäkumppanien kanssa. Ammattiopistossa toteutetaan lisäksi monia sisäisiä kehittämishankkeita.

Yhteystiedot

Reija Kiviluoto | projektisuunnittelija| 0447704532 | reija.kiviluoto@sskky.fi

Mervi Leino | projektisuunnittelija | 0447704213 | mervi.leino@sskky.fi

Pauliina Niemi | projektisuunnittelija | 0447704204 | pauliina.niemi@sskky.fi

Jaana Nyström | projektisuunnittelija | 0447704590 | jaana.nystrom@sskky.fi

Kirsi Tontti | projektisuunnittelija | 0447704656 | kirsi.tontti@sskky.fi

Kaisa Järvinen | projektisuunnittelija | 044 7704 581 | kaisa.jarvinen@sskky.fi

Jarna Rask | ohjaaja, projektisuunnittelija | 0447704641 | jarna.rask@sskky.fi

Hanna-Riikka Ahtiala | ohjaaja | 0447704 239 | hanna-riikka.ahtiala@sskky.fi

Pirjo Rajakangas | projektisihteeri | 0447704688 | pirjo.rajakangas@sskky.fi